FacebookLinked in You Tube Pinterest
FacebookLinked in You TubePinterest

Aktuálně

Vítejte na naší „nástěnce“, kde Vám představujeme výběr ze zajímavostí a novinek napříč naším působením. Zajímá-li Vás více nebo aktuality pouze z oblasti nerezové a membránové architektury, zdvihací techniky nebo jištění osob, využijte rozcestník níže.


Carl Stahl Kontakt

Nerezová architektura Zvedací technika Jištění osob       Ve Výškách s Carl Stahl


Přečtěte si ty nejzajímavější novinky v našem NewsletteruARCHITEKTURA 3/2023: Svobodný a bezpečný prostor Montessori / Voliéra ptáků u pavilonu Sečuán v pražské ZOO otevřena / Nerezové sítě X-TEND v Aqualand Moravia / Projekt: Membránové zastřešení typizované čerpací stanice / Zabezpečení vjezdu do podzemní garáže BB-Centra v Praze / Bílé nerezové sítě na Malé Straně / Zeleň v rozpáleném městě nic nenahradí / 12+ tipů kam na výlet a letní soutěž

ARCHITEKTURA 2/2023: Televizní věž Vilnius, Litva / Flinders University Bridge, Austrálie / Membránové zastřešení amfiteátru školy / Nové sídlo firmy VAK, Vyškov / Golden Gate Bridge, USA / Video: FRAMEWORKX XT4

ARCHITEKTURA 1/2023: Projekt: Lávka u Dock in Three / Nová kancelář projekčního oddělení v The Blox v Praze / Bílé sítě v projektu taneční školy / Novinka: ADAPTEX WAVE, adaptivní stínící textilní fasády / Rady a tipy: nerezová lana I-SYS / Video: X-TEND slaví 30 let

ARCHITEKTURA 2/2022: Projekt: K35 / 3D tvarosloví sítí / nová ETA / Novinka: FRAMEWORKX XT4- kombinace dřeva a nerezové oceli. / X-LED: Mediální fasády. / Téma: Řízený růst rostlin. / Produkt: Membránová zastřešení a jejich údržba.

ZDVIHACÍ TECHNIKA A JIŠTĚNÍ OSOB 1/2022: Novinka: Půjčovna techniky pro manipulaci a bezpečnou práci ve výškách. / Téma: Ekonomika provozu - rekonstrukce a modernizace jeřábové techniky. / Reference: Sloupový jeřáb s lomeným ramenem pro dvě pracoviště. / Pilotní projekt: Testování systémů pro bezpečnou práci na cisternách a další zajímavosti.

ARCHITEKTURA 1/2022: X-LED: Největší 360° obrazovka na světě / Projekt: nejdelší visutý most ve Francii. / Novinka: FRAMEWORKX - rámové řešení zábradlí připravené k instalaci. / GREENCABLE video o ozelenění měst a další zajímavosti.

Tipy "kam na výlet" a soutěž o roční rodinné vstupné do ZOOKrásné počasí doslova vybízí k výletům. Přinášíme inspiraci zajímavých míst z celé republiky, kam vyrazit, užít si trochu přírody a něco zažít. Pošlete nám z tohoto výletu fotku a vyhrajte roční rodinné vstupné do Vámi vybrané české ZOO. Přejeme krásné léto a hodně zábavy na cestách.

12+ tipů na výlet a pravidla soutěže zde
 

Náš nerezový systém pro ozelenění GREENCABLE® byl nominován na cenu DETAIL Product Award 2023Se systémem pro ozelenění GREENCABLE® významně přispíváme k tomu, aby naše města byla zelenější a aktivně tak působíme proti efektu tepelného ostrova v urbanizovaných oblastech. GREENCABLE - Ozelenění fasád pro chlazení budov a zpříjemnění městského klimatu.

Více zde
 

Frameworkx® XT4 - kombinace dřeva a nerezové oceli již v prodejiNový FRAMEWORKX XT4 reaguje na aktuální trendy a snoubí vůbec poprvé bezpečnost s elegancí a teplem přírodního materiálu. Rámový systém je vyráběn pouze z kvalitního dřeva z regionálních lesů. Kromě masivního dubu jsou používána i dřeva s podobnými vlastnostmi, jakými jsou jasan a buk. Díky individuálnímu růstu stromů je každý kus zcela jedinečný a stane se tak dominantou každého interiéru.

Více zde
 

ETA-22/0257: Nová certifikace X-TEND ke stažení3. listopadu 2022 jsme pro naše produkty konečně obdrželi nové „Evropské technické schválení“ s číslem ETA-22/0257. Zahrnuje veškeré aktuální produkty a komponenty, které se používají pro nerezové sítě X-TEND a jejich instalace a poskytuje nám tak v rámci Evropy nezanedbatelnou konkurenční výhodu. Nové ETA zajišťuje shodu s nejnovějšími Evropskými stavebními předpisy pro tyto aplikace. Po více než 4 letech testování, zpráv a výměn poznatků s pověřenými orgány, tak nastavujeme v rámci Evropy nové standardy.

Více zde
 

novinka: Safety Bull - efektivita a bezpečnost s mobilním jistícím bodemNastal čas přehodnotit dosavadní přístup k jištění osob při práci na plochých střechách. Seznamte se s výhodami mobilního jistícího bodu s použitím Safety Bull - Vašeho nového partnera pro zaručenou bezpečnost na střechách.

Více zde
 

Výprodej přebytků z projektů za velmi výhodné ceny – nové zboží


Nové, nerozbalené zboží s plnou zárukou a v prvotřídní kvalitě. Zboží, které nám zbylo z projektů prodáváme za bezkonkurenční cenu. Právě nabízíme produkty pro jištění osob při práci ve výškách a nad volnou hloubkou, ruční kladkostroje, nekonečné smyčky a zajišťovací pásy. Vše skladem v Praze.

Více zde

Fotograf na cestách po našich nejlepších realizacíchJiž brzy Vám začneme postupně představovat naše nejzajímavější projekty napříč republikou, ke kterým jsme vyslali profesionálního fotografa. Čtrnáct dní po krajích českých a tisíce stisknutí spouště. Už jsme výběr z fotek viděli a stojí to opravdu za to. Těšit se můžete i na zajímavé příběhy jednotlivých nafocených realizací.

Pokud ještě neodebíráte (nebo neotvíráte) náš newsletter, promyslete to ještě jednou. Doteď to bylo hodně dobré, ale odteď to s novými fotkami bude ještě lepší. Přihlásit k odběru se můžete v úvodu této stránky.

 

novinka: Frameworkx® - rámové řešení připravené k instalaciProduktová novinka nabízí systémové řešení zábradlí, které spojuje snadnou přípravu, snadné pořízení a snadnou instalaci na naše i vaše rámy. FRAMEWORKX dodáváme v klasickém nerezovém provedení nebo libolném odstínu RAL. Je schválen dle norem Z 14.7-506 a ETA-13/0650 a jedná se tak o extrémně bezpečné řešení.

Více zde
 

Prodloužení životnosti jeřábových drah s instalací nového jeřábuI dráha po vyčerpání technického života umožní instalaci nového jeřábu s ještě vyšší nosností. Je ovšem nutné provést konkrétní úpravy a nastavit (a dodržovat) metodiku zajišťující prodloužení životnosti.

Více zde

Radujeme se z dalšího vítězství ve Stavbě rokuNová voliéra La Pampa v ostravské ZOO, jíž jsme spoluprojektovali a dodávali, zvítězila v prestižní architektonické soutěži Stavba roku 2021. Vstupte a užijte si bezprostřední blízkost zvířat v největší průchozí voliéře v ZOO.

Více zde
 

HASIČI - RESCUE: Nezávislý test nosítek RL-10 Kaya Safety


Evakuační záchranná nosítka RL-10 jsme podrobili testování zkušených odborníků z jednotky Hasiči-Rescue. Pro tyto borce je záchrana osob v těžko přístupných terénech a stísněných prostorech denním chlebem. Jak nosítka od Kaya Safety v nezávislém testu obstála se podívejte v našem videu.

Více zde

Carl Stahl Velká Amerika 2017- cvičení složek IZSCarl Stahl se stal hlavním partnerem pravidelného cvičení složek IZS v lomech Mexiko a Velká Amerika. Podívejte se na video, které jsme pro Vás připravili.

Více zde

Veselé Vánoce a Šťastný nový rok od Carl Stahl


Vážení obchodní přátelé,
dovolte, abychom Vám poděkovali za spolupráci v uplynulém roce a do nového roku 2018
Vám popřáli mnoho pracovních i osobních úspěchů. Váš Carl Stahl

Více zde

Časopis Ve Výškách s Carl Stahl si nově pohodlně přečtete i on-line


Firemní časopis Ve výškách vydává společnost Carl Stahl od roku 2013. V každém čísle naleznete rubriky ze života firmy i naše zkušenosti přímo z praxe. Nově jsme pro vás na webu carlstahl připravili i on-line verze časopisu. Prohlédnout a začíst se tak můžete kdykoli z pohodlí Vašeho počítače nebo mobilního telefonu.

Více zde

AMERIKA 2017 - ZÁCHRANÁŘI SE NA AMERICE ZDOKONALOVALI PŘI PRÁCI V EXTRÉMNÍCH VÝŠKÁCH


V překrásném prostředí vápencových lomů Velká Amerika a Mexiko, ležících na území Českého krasu, poblíž hradu Karlštejn, proběhl 25. - 27. září další ročník Instruktážně metodického zaměstnání (IMZ) krizové připravenosti lezeckých skupin IZS ČR a dalších speciálních sil ČR, s mezinárodní účastí. Akci pořádala Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje ve spolupráci se Speleologickou záchrannou službou, Lomy Mořina, s.r.o., a dalšími partnery. Na organizaci akce, technické přípravě a vybavení lanových cest se podílela i společnost Carl Stahl.

Více zde

Lezli jsme u Srbska a přinášíme Vám odtud video reportáž


29.5.-2.6.2017 jsme se pod vedením zkušeného lektora Milana Linharta účastnili pravidelného školení výškových prací. Mimo certifikátů o odborné způsobilosti jsme si odvezli mnoho nových znalostí a plno zážitků! Podívejte se na fotografie a video, které jsme pro Vás připravili.

Více zde

Carl Stahl otevírá nový showroom pro jištění osob při práci ve výškách.


Ochrana osob proti pádu je dlouhodobým tématem společnosti Carl Stahl. Společně s dalšími odborníky se průběžně snažíme upozorňovat na nedostatečné či zcela chybějící zabezpečení proti pádu při práci ve výškách a nad volnou hloubkou. V rámci naší činnosti a šíření povědomí o rizicích s tím spojených otevíráme na naší moravské pobočce ve Slavkově u Brna nový showroom jištění osob. V nově vzniklém prostoru si můžete prohlédnout a na vlastní kůži vyzkoušet nejnovější jistící prostředky na trhu a získat důležité informace o jejich užívání i platných normách a předpisech.

Více zde

NOPO ENGINEERING posiluje spolupráci s firmou Carl Stahl.


Škoda Auto Mladá Boleslav objednala výrobu automatického skladu vozíků a rekonstrukci tří jeřábů. Oba náročné projekty pro mladoboleslavskou automobilku realizuje společnost Nopo Engineering v úzké součinnosti s pražskou pobočkou německé Carl Stahl GmbH. Informuje o tom Technický týdeník.

Více zde

NEREZOVÉ SÍTĚ X-TEND® SPOLEČNOSTI CARL STAHL NA PRESTIŽNÍ MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽI MIES VAN DER ROHE AWARD 2017.


V letošním roce je do soutěže o Cenu Evropské unie za současnou architekturu - Mies van der Rohe Award Komorami architektů České a Slovenské republiky nominováno celkem 10 nejlepších českých staveb posledních dvou let.

Společnost Carl Stahl & spol, s.r.o. se podílela na realizaci 2 z nich. Více se dočtete v našem článku.


Více zde

Ozelenění staveb - estetické a funkční řešení, které má čím překvapit.


Z obydlených oblastí i okolní krajiny se po desetiletí postupně vytrácí zeleň. Tento jev s sebou přináší vážné klimatické změny. O tom, jak je můžeme mírnit a současně esteticky zhodnotit naše okolí, se dočtete v článku o ozeleňování budov, který je doplněn mnoha fotografiemi našich realizací.

Carl Stahl systémy na ozelenění budov – nerezové sítě X-TEND®, lanové sestavy I-SYS® a variabilní lanový systém GREENCABLE®.


Více zde

PF 2017 od Carl Stahl


Vážení obchodní přátelé,
dovolte, abychom Vám poděkovali za spolupráci v uplynulém roce a do nového roku 2017
Vám popřáli mnoho pracovních i osobních úspěchů. Váš Carl Stahl

Podívejte se na videoPřednášeli jsme na Stavební fakultě ČVUT


15.prosince 2016 jsme opět navštívili stavební fakultu ČVUT v Praze s technickou interaktivní přednáškou a předáním zkušeností týmu Carl Stahl dorůstající generaci architektů. Věříme, že načerpané informace studenti zúročí v jejich budoucí úspěšné kariéře.

Více zdeCarl Stahl v živém vysílání na ČT2


Podívejte se na záznam z živého vysílání pořadu Dobré ráno, kde naši kolegové pan Michal Bláha a Radek Filípek mluvili o rizicích, se kterými se můžeme setkat při jarním úklidu na zahradách a s ním spojené práci ve výšce. Zjistíte, že nejnebezpečnější je pád z 1,5 - 3 metru a jak se můžete efektivně proti pádu chránit.

Více zde

Odborníci firmy Carl Stahl přednášeli na téma jištění osob ve výškách


Ve dnech 20. až 21. října 2015 jsme se zúčastnili již 23. celostátní odborné konference, kterou pořádala Asociace ZZ – ČR z.s. Konference se konala v Plzni za účasti revizních a odborných techniků zdvíhacích zařízení.

Více zdeCarl Stahl v živém vysílání na ČT2


Podívejte se na záznam z živého vysílání z Dobrého rána na ČT2 21.10.2015, kde naši kolegové pan Dominik Kubik a Ing. Jan Hadač mluvili o problematice jištění nákladu na cestách.

Více zde


O Vaše postřehy opravdu stojíme


Rádi bychom znali váš názor. Ohodnoťte nás, prosím! Vše během 1 minuty zde. O vaše postřehy opravdu stojíme.

Více zde